Alüminyum, dünyanın karşısında herhangi bir yerde bulunan en bol bulunan üçüncü elementtir ve gezegenin kabuğunda en bol bulunan metaldir. Şu anda, ayaklarınızın altında, Dünya’nın üst katmanının yaklaşık % 8’i Alüminyum’dan  oluşuyor.

Bu gerçeğe rağmen, normalde, esasen Boksit’te bulunan bir dizi farklı mineralle (tam olarak 270) bir araya getirildiği için aramaya devam ederseniz, muhtemelen onu bulmakta zorlanacaksınız.

Alüminyum, düşük yoğunluğu ve korozyona dayanma kabiliyeti ile bilinir, bu nedenle dünyada kullanılan bir çok malzeme alüminyumdan yapılır.

Alüminyum’dan radyatör üretmek diğer bütün metallere göre biraz daha pahalıya gelebilir. Fakat satın aldıktan sonra sizlere kazandıracağı yüksek ısı verimliliği, ve bakım gerektirmeyen  korozyona dayanıklı yapısıyla farkını aylar içinde ortaya çıkartacaktır. Sizi kara geçirmeye başlayacaktır.

Alüminyum Radyatörün Faydaları Nelerdir?

Her ne kadar normal olarak çelik radyatörlere göre satın almak için biraz daha pahalıya mal olsalar da, Avrupa’da alüminyum, radyatör fiyatlarında malzemelerin etkisine rağmen uzun süredir radyatör yapımında yaygın olarak kullanılıyor. Ve alüminyum radyatörlere yatırım yapmanın faydalarını gördüğünüzde, ingilterede en çok kullanılan radyatör olduğunu anlamamızı sağlıyor.

Bu, esasen alüminyuma, süper bir ısı iletkenidir – çelik alternatifinin neredeyse beş katı olan bir emisyon seviyesine sahiptir. Tek başına bu gerçek, alüminyumun radyatör yapımına mükemmel bir şekilde uyduğu anlamına gelir; çünkü çelik  ve dökme radyatörler maksimum sıcaklıklarına ulaşmak için uzun süre açık kalmaları gerekmektedir. Alüminyumda bu tam tersidir. kısa sürede ısınır.

Bir alüminyum radyatörün çalışması için diğer alternatiflerinden çok daha az su kullanmaktadır. Bu daha verimli bir ısıtma ve tasarruf sağlar. Dikkate alınması gereken diğer bir önemli faktör, alüminyum radyatörlerin çelik veya dökme demirden çok daha hafif olmalarıdır; bu, sırasıyla hem harici hem de dahili olarak – her türlü duvara montaj için uygun olduklarından, hemen hemen her alanı ısıtabilirler.

Kurulum maliyeti, daha hızlı ve daha az insan gücü almak için daha hızlı olduklarından, bu durumdan da etkilenebilir. Son olarak, stil meselesi var. Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, tasarım, renk ve malzeme ile ilgili olarak sınırlı olma günleri sona ermiştir. quup heating ürünlerine göz attığınızda fütüristik tasarımlarda olan tüm şekil, boyut ve renkteki radyatörleri göreceksiniz.

Aluminyum radyatörler şık bir görünüm ve iyi görünüm verir ve çoğu çevreye uyum sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Tüm bu farklı noktaları düşündüğünüzde, neden alüminyum radyatörlerin İngiltere’deki tüketiciler arasında giderek daha popüler hale geldiğini görmek oldukça kolay.

Isınma ve daha az su kullanmada daha iyi olmanın yanı sıra, alüminyum radyatörlerin diğer çevresel faydaları da vardır. Bunların en büyüğü, geri dönüştürülmüş bir malzemeden yapılmış olmalarıdır.

Bir dahaki sefere köpeğini beslediğinde, bir kutu kola içip, bir kutu fasulyeyi aç, sadece elinizde bir gün bir kişinin radyatör şeklindeki birisinin evinin duvarına düşebileceğini düşünün. Düşük su muhteviyatları ayrıca biraz daha küçük olmaları anlamına gelir, bu da düşük sıcaklıklı bir ısıtma sistemi (toprak kaynaklı ısı pompası gibi) ile birlikte kullanıldığında gerçekten yararlı olabileceği anlamına gelir; çünkü büyük aşırı büyük radyatörlere ihtiyaç duyulmaz. Düşük su sıcaklığını telafi etmek.